top of page
Ara

Polyester elyaf ithalatında yürürlükte bulunan dampinge karşı kesin önlemler askıya alındı

T.C. Ticaret Bakanlığı'nca 8 Eylül 2021 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan 2021/44 sayılı Tebliğ çerçevesinde, Çin Halk Cumhuriyeti, Tayvan, Endonezya, Güney Kore, Hindistan ve Tayland menşeli 5503.20.00.00.00 gümrük tarife istatistik pozisyonunda sınıflandırılan “poliesterden sentetik devamsız lifler (polyester elyaf)” ithalatında yürürlükte bulunan dampinge karşı kesin önlemlerin kısmen askıya alınmasına karar verilmiştir.


Söz konusu kararın gerekçesi, polyester elyaf ithalatında korunma önleminin yürürlüğe konulması olarak belirtilmiştir. Kararda ayrıca, "mevcut dampinge karşı önlemlerin polyester elyaf ithalatında korunma önlemi kadar olan kısmının" "korunma önlemi yürürlükte kaldığı sürece" askıya alındığı ifade edilmektedir. Bu çerçevede, polyester elyaf ithalatında, dampinge karşı önlemin korunma önleminden fazla olması durumunda, dampinge karşı önlemin fazla olan kısmı tahsil edilecektir.

14 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Ticaret Bakanlığı'nca 20 Temmuz 2023 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan 2023/21 sayılı Tebliğ çerçevesinde, 6911.10 gümrük tarife pozisyonunda yer alan Porselenden Sofra ve Mutfak Eşyası ürünleri ile

bottom of page